קניה – כנראה יעד הספארי הטוב בעולם!

טבע פראי, סוואנות קסומות, שבטים הטומנים בחובם תרבויות מרתקות וסוגים רבים של בעלי חיים, וכל היופי הזה, שמחכה לכם בספארי בקניה, יכול להשתלב עם תנאי אירוח מערביים, במלונות מפוארים.
השילוב הייחודי הזה, הפך את קניה לאחד היעדים האטרקטיביים ביותר עבור משפחות עם ילדים – טיולי בר מצווה/ בת מצווה, בחגים ובחופשים, קבוצות של חברים, זוגות בירח דבש ועבור כל מי שחשקה נפשו בטיול בלתי נשכח שיהיה מחד הרפתקני, מרתק וחווייתי ומאידך, גם מפנק במיוחד – ומי שמעוניין בשילוב המנצח הזה ימצא את "אפריקני – אפריקה למתפנקים" ככתובת הנכונה למטרה.
 
 

הכירו את קניה

קניה כידוע, שוכנת באפריקה, ואם להיות מדויקים על חופה המזרחי של יבשת אפריקה. ההרכב האתני של קניה מורכב מלא פחות מ-42 שבטים, כאשר לכל אחד מהם התרבות הייחודית לו – מספר התושבים במדינה הוא 34.7 מיליון.
מבחינת השפות, לצד סווהילי שהיא השפה הרשמית של המדינה וניבים שבטיים, גם השפה האנגלית מדוברת על ידי רבים מהתושבים – מה שמקל על ההתמצאות במדינה.
האקלים בקניה, משתנה מאזור לאזור, כאשר באזורים המדבריים של המדינה, הטמפרטורה יכולה להגיע ל-40 מעלות ביום ולרדת לכ-20 בשעות הערב והלילה. האקלים הטרופי אשר מאפיין את החופים של קניה, גורם לכך שמזג האוויר באזור הינו חמים ולח לאורך כל ימות השנה. בעמק ריפט מזג האוויר נחשב לנוח ביותר.

 

מה רואים ואת מי פוגשים בקניה?

קניה מציעה למבקריה טבע קסום ופראי הכולל שמורות טבע מרשימות ורחבות ידיים, מגוון רחב במיוחד של בעלי חיים מכל הסוגים – המטיילים במדינה זוכים לפגוש מקרוב זוחלים, יונקים ועופות נדירים. קניה טומנת בחובה נופים מרהיבים ומגוונים – נוף מדברי, אגמים מרשימים, חופים טרופיים, ואפילו הר עם קרחון בקצה.
42 השבטים המהווים כאמור את ההרכב האתני של המדינה, מבטיחים מפגשים אנושיים מיוחדים והצצה אל תרבויות וצורות חיים אשר שונות מכל מה שאנחנו מכירים.

 "אפריקני – אפריקה למתפנקים" מציעה טיולי איכות לקניה המותאמים לקשת רחבה של אנשים בכל גילאים – החל מילדים צעירים ועד לבני הגיל השלישי, כולם מוזמנים ליהנות מטיול הטומן בחובו חוויה קסומה, מהסוג שזוכרים לכל החיים.

עמק השבר הסורי-אפריקני – Southern Rift Valley 

כשמגיעים לעמק השבר הסורי אפריקני בקניה, רק המחשבה על פלאי הכוח הגיאולוגי, שהצליח כמעט לשבור את יבשת אפריקה ל-2 חלקים, היא מדהימה בפני עצמה, אבל המראות והנופים אשר נגלים ככל שמתקרבים לאזור, מדהימים הרבה יותר. 

העמק ממוקם בין הרים גבוהים מה שגורם לאקלים נעים כמעט לכל אורך השנה. 

בעמק שוכנים שמורות טבע פראיות לצד אגמי מינרליים קסומים המשרים רוגע ושלווה, ומעליהם לועות געשים כבויים השוכנים בפסגות ההרים הגבוהים והעוצמתיים המקיפים את העמק.

אגמי השבר סורי אפריקני

אגמי השבר סורי אפריקני, שוכנים במרחקים קצרים אלו מאלו, אך כל אגם שונה ממשנהו כאשר חלק מהאגמים הם אגמי מים מתוקים, חלקם הם אגמי מים מלוחים וחלקם מציעים למבקרים מי מעיינות חמים.

קרנפים באגם נאקורו

אגם ברינגו

אגם ברינגו הוא מקום משכנם של שבט הנג'מפס, אשר מתגוררים באיים בלב האגם. מדובר באגם מים מתוקים, וכחלק מכך, בסביבתו מתגוררים שפע של בעלי חיים כמו: היפופוטמים, עופות מים ואפילו תנינים. במקור שטח האגם התפרס על פני לא פחות מ-170 קמ"ר, אך עקב בעיות אקולוגיות שונות היקפו קטן עם הזמן.

אגם בוגוריה

ייחודו של אגם זה טמון בכך שהמים אשר נובעים בו הינם מי מעיינות חמים ובאגם ישנם גם גייזרים אשר מקורם באנרגיה המתפרצת ממעמקי האדמה.

אגם נייבשה

אגם נייבשה הוא אגם מים מתוקים, אשר ממוקם 100 קילומטר בלבד מניירובי בירת קניה. שטח האגם הוא כ-130 קמ"ר, ומפלסו יכול להגיע עד לבין 5 עד 10 מטרים.
הצמחייה הפראית אשר גדלה בסביבות האגם היא מגוונת  וכוללת צמחי מים ועצים מסוגים שונים. גם באגם זה ניתן לפגוש מקרוב מגוון רחב של סוגי בעלי חיים כמו: היפופוטמים, ג'ירפות, עופות ועוד… באגם ישנו אי אשר מכונה "אי הסהרון" אליו ניתן להגיע בשייט וליהנות ממראות מופלאים של בעלי חיים אשר חיים לצד בני השבט המתגוררים במקום.

סמוך לאגם שוכן לו הר לונגונוט שהינו הר געש כבוי, קיימת אפשרות לטפס על ההר – בקצהו ישנו מכתש מרשים.

אגם נייבשה
לינה באגם נייבשה

אגם נאקורו

אגם נאקורו ממוקם סמוך לעיר בעלת אותו השם "נאקורו" (חובבי הקפה, ישמחו ודאי לדעת שמדובר באחת ממקורות הקפה), האגם שוכן בלב ליבה של שמורת טבע קטנה וקסומה, בה חיים שלל בעלי חיים כמו: בפאלו, זברות, בבונים, קרנפים ואנטילופות מים, אבל הכוכבות האמתיות של המקום הן להקות העופות הענקיות אותן ניתן לפגוש שעה שהן משוטטות בשמורה ביניהם: חסידות ופלמינגו (האגם זכה לשם "האגם הוורוד" בגלל להקות הפלמינגו הוורודות, אשר חיות בו). 

שמורות טבע במדינת קניה

שמורת הטבע Hell's Gate National Park

הפארק הלאומי Hell's Gate (שער הגיהינום), ממוקם כ-90 ק"מ מבירת קניה ניירובי, ומתפרס על פני שטח של כמעט 70 קמ"ר. 

לצד הנופים הפראיים המאפיינים את כל אזור העמק, הפארק מהווה את מקום משכנם של חיות בר רבות ובין היתר: זברות, צבאים, שפנים, צבאים, בבונים, מעל 100 סוגים שונים של עופות, וטורפים מסוגים שונים כמו: ברדלסים ונמרים – חשוב לציין שבפארק ניתן לפגוש מינים רבים של בעלי חיים אך בקבוצות קטנות יחסית (רלוונטי בעיקר לטורפים) . 

הפארק נמצא בשטח של שבט המסאי (שבט המסאי כמו שבטים נוספים באפריקה, חי גם בטנזניה), ומרכז תרבות שהינו בעל חשיבות רבה לשבט ממוקם בפארק. 

ייחודו של פארק זה, הוא העובדה, שניתן לבצע בו טיולי הליכה רגליים, טיפוס צוקים ואף טיולי אופניים ואופנועים – מה שלא מתאפשר ברוב הפארקים האחרים אשר שוכנים בשטחה של קניה.

Mt Longonot – הר לונגונוט (פירוש השם: בעל העמקים) הינו הר געש כבוי אשר מתנשא לגובה של כ-2,770 מטר. ניתן לטפס על ההר בצורה פשוטה יחסית – טיפוס על ההר לוקח כשעה וחצי. 

בפסגת ההר ישנו מכתש עגול ומרשים, כמו גם נקודת תצפית מרהיבה, על  אגם נייבשה ועל סביבתו. 

במהלך הטיפוס והירידה מההר ניתן לפגוש בעלי חיים מסוגים שונים ובעיקר: עדרי בפאלו וג'ירפות – אך ישנם גם סוגים נוספים של בעלי חיים המשוטטים בהר. 

הר לונגונוט מהווה בדרך כלל חלק בלתי נפרד מהמסלול של המבקרים באגם נייבשה – ההר ממוקם בצדו הדרומי של האגם.

שמורות סמבורו ושבה

שמורת סמבורו – Samburu National Reserve היא שמורה אשר מתפרשת על פני שטח של למעלה מ-400 קמ"ר ומחולקת ל-3 שמורות שונות: שמורת סמבורו, שמורת שבה ובופלו ספרינג, כאשר בין השמורות השונות עובר לו נהר וואסו ניגירו (הנהר האדום) – הנהר מהווה מקור למים עבור מינים רבים של בעלי חיים אשר מתגוררים בשמורה

את שמה, קיבלה השמורה משמו של השבט בשטחו היא שוכנת – שבט הסמבורו – בני השבט מקורבים לבני שבט המסאי ונחשבים ליפים ביותר מבין בני השבטים.

שמורת סמבורו
שמורת סמבורו, נחשבת לאחת השמורות המרשימות והמעניינות ביותר באפריקה, כאשר במהלך טיול בשמורה, ניתן לפגוש כאמור, מינים רבים של בעלי חיים, כאשר חלקם נחשבים לנדירים במיוחד כמו: קרנף שחור (בעל חיים בסכנת הכחדה), ג'ירפות מרושתות, אנטילופות מסוגים שונים, צבאים, זברות גרבי והיען הסומלי כחול הצוואר, אשר מצטרף לעוד לא פחות מארבע מאות זנים שונים של בעלי כנף אותם ניתן לפגוש בשמורה. בשמורה מתגוררים גם זנים שונים של טורפים כמו: נמרים, צבועים, צ'יטות אריות ועוד..
לצד בעלי החיים, ניתן כאמור, גם לאנשי שבט הסמבורו, אשר פוקדים באופן תדיר את השמורה – וחלקם אף מתפרנסים ממכירת מזכרות לתיירים.
גם בשמורה זו מוצעים למבקרים פעילויות ואטרקציות שונות כמו: רכיבה על סוסים, צפייה במופע ריקודים מסורתיים, השתתפות בטקס עתיק של בני השבט ומגוון רחב של פעילויות ואטרקציות נוספות.

שמורת שבה
שמורת שבה, הינה השמורה הצפונית ביותר, המתאפיינת בנוף הררי. שמורת שבה אומנם קטנה יותר משמורת סמבורו, ונחשבת לפחות מתוירת מקודמתה, אך גם היא מהווה את כמקום משכן של מיני בעלי חיים שונים – וגם היא טומנת בחובה נופים עצרי נשימה וחיי פרא שלא כדאי לפספס. 

מזהים? זה הסלע שבו מופאסה הציג את בנו סימבה בסרט מלך האריות 🙂

שמורת מסאי מארה
שמורת מסאי מרה ממוקמת בגבול שבין קניה לטנזניה בשטח של שבט המסאי (שבט אשר בניו ידועים בשל היותם לוחמים). השמורה מתפרסת על פני לא פחות מ- 1500 קמ"ר, כאשר כל השטח מורכב מסוואנות צהבהבות ורחבות ידיים – פירוש המילה מארה היא חברבורות, השיחים והעצים הירוקים המשובצים בסוואנות, יוצרות מראה של חברבורות.

בשמורת הטבע הזו מתקיימת אחת מתופעות הטבע המרשימות בעולם. נדידת עדרי הגנו והזברות. המטרה אשר עמדה מאחורי הקמת השמורה הייתה לצורך יצירת מקלט עבור חיות בר, ועד לעצם היום הזה  השמורה משמשת כבית עבור סוגים רבים של בעלי חיים, ובעיקר כאלו אשר ידועים בעצם היותם חובבי עשב וביניהם: זברות, ג'ירפות, פילים, אנטילופות, בפאלו וגנו (בשמורה יש עדר ענקי של גנו אשר כולל למעלה ממיליון פריטים) – באזור חיים גם טורפים רבים כמו: נמרים, צבועים, תנים, צ'יטות ואריות, כמו כן, מבקרי השמורה יכולים לזכות ולראות יותר מ-550 מינים שונים של ציפורים צבעוניות ומרשימות (או לפחות את חלקם).

טבע פראי, תרבות ייחודית ואטרקציות
ביקור בשמורה מספק הצצה לטבע במלוא הדרו, כאשר יד אדם התערבה רק באופן מינימאלי בכדי לשנות אותו או להפוך אותו למותאם יותר עבור המבקרים.  
התחום בו התושבים מעורבים קצת יותר הוא תחום התיירות בשמורה ובסביבה בכללה, כאשר למבקרים מוצעת האפשרות ליהנות מאטרקציות שונות כגון: טיסה בכדור פורח מעל השמורה, וביקורים בכפרים המסאיים המסורתיים – ביקור אשר טומן בחובו היכרות עם התרבות המיוחדת והמרתקת של בני השבט.
בגלל האקלים הנוח אשר מאפיין את כל האזור בו שוכנת השמורה, ניתן לבקר בה כמעט בכל ימות השנה וליהנות תמיד מכל הקסם אותו היא טומנת בחובה – כאשר התקופה המומלצת ביותר לביקור היא בין החודשים יולי לאוקטובר, תקופה בה עדרים גדולים של בעלי חיים כמו זברות וצבועים נודדים אל עבר השמורה – מה שיוצר מחזה מרהיב וקסום.

 

שמורת אמבוסלי
הפארק הלאומי אמבוסלי שוכן במרחק של כ-160 קילומטר מבירת קניה, ניירובי, קרוב לגבול של קניה עם טנזניה, ומשתרע על פני שטח שגודלו לא פחות מ-390 קמ"ר.
ייחודו של הפארק טמון בנופיו המרהיבים והייחודיים, אשר שונים מאלו של הפארקים הסמוכים – הפארק מתאפיין במראה מדברי, ומהעובדה שהוא שוכן למרגלות ההר המרשים והגבוה ביותר ביבשת אפריקה – הר הקילימנג'רו – כאן חשוב לציין שלא ניתן להגיע אל ההר דרך שמורת אמבוסלי, מכיוון שההר הינו בשטחה של מדינת טנזניה השכנה, אך מה שכן ניתן לעשות, זה להתפעל מגובהו העצום של ההר, ולהתרשם מהמראה הייחודי והמסתורי המאפיין אותו.   

הצצה לחייהם של בעלי החיים בשמורה
אם עד עכשיו יצא לכם לראות עדרי פילים או ג'ירפות, רק בסרטי טבע שונים (או בסרטים המצויירים), בעת ביקור בשמורה, קיים סיכוי גבוה שתזכו לצפות במחזה המדהים הזה בלייב – העדרים נוהרים אל הביצות אשר ממוקמות בלב שמורת אמבוסלי – הביצות נוצרות כתוצאה ממי תהום אשר מקורם בשלגים המפשירים במעלי הר הקילימנג'רו.
 לצד פילים וג'ירפות, ניתן לפגוש בשמורה עוד מגוון רחב של סוגי בעלי חיים ובין היתר: בפאלו, בבונים, אנטילופות, גנו, הקרנף המצוי (בעל חיים בסכנת הכחדה), וגם סוגים שונים של טורפים כמו: אריות וברדלסים.

בשמורה ישנה גבעה עם נקודת תצפית, ממנה אפשר להשקיף על מה שמתרחש בשמורה, ובמקרים רבים גם לראות טוב יותר את מקום הימצאותם של בעלי החיים השונים אשר חיים ברחבי השמורה.

שמורת צאבו Tsavo 
שמורת צאבו היא השמורה הגדולה בקניה, והיא משתרעת על פני שטח של מעל ל-20,000 קמ"ר.
ייחודה של השמורה הוא במראה המדברי האדמדם והמרהיב שלה.
חלקה המערבי של השמורה, הוא חלקה התיירותי, כאשר ניתן לפגוש בו מגוון סוגים של בעלי חיים וביניהם: שפני סלע, זברות, תאואים, פילים, עיט שחור, זנים שונים של בעלי כנף ומינים שונים של טורפים כשהבולטים ביניהם הם: נמרים, נמיות, אריות ותנים.

מעינות מזימה (Mzima)
מעיינות מזימה מהוות את אחת האטרקציות הבולטות בשמורת צאבו.
המעיינות יוצרים יחדיו בריכה עצומה בגודלה המהווה אטרקציה גדולה, בגלל בעלי החיים אשר מתגוררים בשטחה עליהם נמנים: בבונים, היפופוטמים, דגים מסוגים שונים ותנינים – כאשר, בעיקר בגלל "הדיירים" האחרונים החיים במקום, הבריכה היא אטרקציה "לראותה בלבד" והכניסה אליה אסורה.

בור המים
בור המים נמצא בלודג' קילגוני, ומהווה מקור עליה לרגל עבור שיירות של פילים, זברות, צבאים, שפני סלע, נמים, תנים ומגוון מינים של עופות וציפורים, אשר מגיעים אל הבור על מנת להרוות את צימאונם ולסעוד את ליבם – מה שיוצר לאורך שעות היום, ובעיקר בשעות הלילה, מראות קסומים ומרגשים, אשר נראים כלקוחים מסרטי הטבע המרשימים ביותר.

אז אם חשקה נפשכם בטיול חווייתי וייחודי, בקניה הקסומה ואפשרות לטעימה מחייהם המיוחדים של בעלי החיים הפראיים – "אפריקני – אפריקה למתפנקים", תהווה ללא כל ספק ככתובת הנכונה למטרה.
אתם מוזמנים ליהנות מחופשה אשר כוללות טיולים לסוואנות המרהיבות, לשמורות ולאגמים של קניה, לטבע קסום ופראי, אשר משולבים עם תנאי אירוח מפנקים והדרכה מקצועית.

אז יש חוויות שהולכות אתנו כל החיים, ואין ספק כי טיולי האיכות של "אפריקני – אפריקה למתפנקים", המותאמות למטיילים בכל קשת הגילאים, טומנות בחובן את האפשרות ליצירת חוויות מהסוג הזה. צרו איתנו קשר.

keyboard_arrow_up Call Now Button
טיול באפריקה עם אפריקני