עונת ההמלטות בטנזניה

עונת ההמלטות בשמורת הסרנגטי, טנזניה

עונת ההמלטות בסרנגטי בין החודשים ינואר למרץ נחשבת לאחת העונות הטובות לביקור בטנזניה, בעיקר לאלו שמתעניינים בטיולי ספארי. אמנם טיולים מסוג זה לרוב מתקיימים בעונות אחרות, אבל רק בעונת ההמלטות תוכלו לפגוש את העדרים, לראות במו עיניכם המלטות ולפגוש טורפים שרק מחכים לוולדות הטריים. הטבע בעיצומו ומראה שנחשב לאחד המרהיבים בעולם. 

 

עונת ההמלטות היא חלק מהנדידה הגדולה של עדרי הגנו, הצבאים והזברות מטנזניה לקניה. עונה זו מתרחשת לאחר שהנקבות (בעיקר של הגנו) קיבלו את הדרוש להן לצורך המלטה וייצור של חלב, כלומר לאחר העונה הרטובה (אוקטובר-נובמבר) שבה הגשמים הרוו את האדמה והעשב צמח. בעונה זו מתרחשות כ-6000 המלטות כל יום ובסיכום עונתי – יותר מ-200,000.

עונת ההמלטות מתרחשת לרוב באגם נדוטו – שטח קטן יחסית שנמצא בחלק הדרומי של שמורת הסרנגטי. מכיוון שבתקופה זו של השנה נמצאים במקום כ-2 מיליון גנו, זברות וצבאים (פי 2 מאשר בכל תקופה אחרת) הסיכוי לראות המלטה בזמן אמת הוא גבוה. בנוסף, יש סיכוי גדול לצפות גם במרדפים של טורפים גדולים כחלק מהציד של הולדות. ולדות אלו מהווים טרף קל לצ'יטות, נמרים, תנים, ברדלסים, צבועים מנומרים ואריות שמגיעים לאזור במיוחד בעונה זו לצרכי צייד.

כדי להימנע מסיכון הולדות ולספק הגנה לגורים, הנקבות ממליטות אותם בתוך העדר הצפוף וברצף. כל המלטה נעשית במהירות (מקסימום חצי שעה) ולאחריה מנקה האם את הולד. עם זאת, הולדות חייבים לעמוד על רגליהם תוך דקות מרגע ההמלטה ולהתחיל לנוע כי במידה ולא – הוא יהיה טרף לטורפים השונים שרק מחכים להזדמנות ולשעת הכושר המתאימה. זו הדרך שלכם לראות איך באים חיים חדשים לעולם בטבע בראשיתי וקדמון – חוויה שאין לה אח ורע.

 

לכתבה על הנדידה הגדולה לחצו כאן

לכתבות נוספות על אפריקה לחצו כאן

להזמנת טיול פרטי לטנזניה בעונת ההמלטות המבוקשת השאירו פרטים באתר או התקשרו.

keyboard_arrow_up Call Now Button
טיול באפריקה עם אפריקני