דרך הגנים: רצועת החוף המרהיבה של דרום אפריקה

דרך הגנים: רצועת החוף המרהיבה של דרום אפריקה

השכירו רכב וצאו לגלות את אחת מרצועות החוף המרשימות ביותר בעולם: דרך הגנים של דרום אפריקה.

"דרך הגנים" הוא השם שניתן לרצועת חוף מיוערת שבין Mossel Bay ו-Port Elizabeth – הדובדבן שבקצפת של דרום אפריקה. זוהי דרך מרהיבה ביופייה, לא רחוקה מקייפטאון, ומומלצת במיוחד בחודשי הקיץ.

יציאה מקייפטאון

הכביש המהיר N2 מתפתל לאורך 800 ק"מ בין קייפטאון שפרובינציית הכף המערבי, ועד פורט אליזבט שבכף המזרחי.

Swellendam

בערך במחצית הדרך בין קייפטאון ו-Mossel Bay, סוולנדם היא נקודת עצירה טובה. העיירה היא בת כ-250 שנה ובה רחובות קסומים, מבנים שהשתמרו כפי שהיו בסגנון ה-Cape Dutch וה-Victorian, ומסעדות מצוינות של אוכל דרום אפריקאי.

Mossel Bay

במוסל ביי מזג אוויר נוח לאורך כל השנה, חופים נהדרים ותושבים חברותיים. גולף הוא אטרקציה מרכזית כאן, הודות למגרש הגולף ב- Pinnacle Point Golf Estateוה- Golf Resort. מסלול הגולף משתרע בקצה צוק וממנו נופים מרהיבים של האוקיינוס ההודי.

העיר מיוחדת מסיבה נוספת, היא אחד משני המקומות היחידים בדרום אפריקה בהם ניתן לצלול בכלוב עם כרישים לבנים.

עיקוף דרך Oudtshoorn

צפונית-מזרחית ל-Mossel Bay נמצאת העיירה George, צומת חשובה במפת הדרכים של דרום אפריקה, גם בעבור אלה שנוסעים לאורך החוף וגם בעבור אלה שנוסעים לפנים המדינה. מ-George מומלץ להמשיך צפונית ל-Oudtshoorn לביקור קצר בבירת היענים של דרום אפריקה.

למרות ש-Oudtshoorn ממוקמת לא רחוק מדרך הגנים לכיוון פנים המדינה, עדיין הנוף שלה שונה ביותר מרצועת החוף המיוערת של דרך הגנים. מומלץ לבקר באחת מחוות היענים שבאזור לחוויה יוצאת דופן.

מלבד חוות יענים, האזור גם מפורסם במערות בשם ה-Cango Caves. מדובר במערות נטיפים מרהיבות שנוצרו לפני כ-65 מיליון שנה. ליד המערות ניתן לבקר ב- Cango Wildlife Ranch, מרכז המתגאה באחד הפרויקטים המוצלחים ביותר להרבעת צ'יטות בעולם. כמו כן ניתן לראות במרכז אריות לבנים, טיגריסים בנגליים ותנינים.

ברוכים הבאים ל-Wilderness

בהמשך הנסיעה מ-George, Wilderness היא נקודת עצירה מומלצת ליום-יומיים. באזור העיירה חופים מבודדים מקסימים וארוכים, אגמים ונהרות, המהווים מקום עצירה מושלם בנסיעה לאורך דרך הגנים.

הקסם של Knysna

ברגע שתגיעו ל-Knysna תראו את הלגונה הענקית והמרשימה שעליה יושבת העיירה, ותבחינו ב-Knysna Heads המרהיבים – שני צוקי אבן חול שניצבים בכניסה ללגונה.

ב-Knysna אפשר לשוט בלגונה, לטייל ביערות ובנחלים שבאזור, או להסתובב במרכז העיר השוקק. Knysna ידועה בתעשיית הצדפות שלה, לכן זהו המקום לשבת במסעדה ולטעום. בין סוף יוני לתחילת יולי נערך בעיר פסטיבל צדפות.

  • תיירות Knysna: co.za

Plettenberg Bay

Plettenberg Bay הוא יעד חופשה מועדף על הדרום-אפריקנים. העיר מוקפת בחופים ארוכים בהם עושר של חיות ימיות, הרבה פעילויות במהלך היום וחיי לילה תוססים. יש גם כמה מקומות מיוחדים ליד העיר ששווים ביקור, ביניהם: Elephant Sanctuary, Monkeyland ו- Birds of Eden.

Tsitsikamma

הגן הלאומי Tsitsikamma משתרע לאורך של 80 ק"מ של חוף סלעי. האזור שופע בערוצי נחלים, צוקים, בריכות טבעיות בסלעים ויערות עבותים. באזור מסלולי הליכה מגוונים – ממסלולי יום קלילים ועד טרקים ארוכים.

עוד חוויה באזור היא טיול אומגות בלב היער. אומגה בגובה 30 מ', בין צמרות עצים בני כ-100 שנה. ולמי שהאומגות לא היו מספיק אקסטרים, באזור נמצא גשר ה- Bloukransממנו אפשר לקפוץ בנג'י. קפיצת בנג'י מגשר בגובה 216 מ', הגבוהה ביותר בעולם.

Port Elizabeth

פורט אליזבט הוא הקצה המזרחי של דרך הגנים. העיר יכולה להיות נקודת יציאה למספר שמורות ספארי ללא מלריה שנמצאות בכף המזרחי, ביניהן: Shamwari, Kwandwe Private Reserve ו- Addo Elephant Park.

 

keyboard_arrow_up Call Now Button
טיול באפריקה עם אפריקני